• "Wiosna farbami malowana"

• Pola Puchała z grupy V zdobyła wyróżnienie za wykonaną pracę w konkursie plastycznym "Wiosna farbami malowana" organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Grupa V na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzyczno- Ruchowym "Aerobik Przedszkolaka"

• We wtorek 09.04.2024r. grupa „Brykające tygryski” wzięła udział w Międzyprzedszkolnym przeglądzie muzyczno- ruchowym „Aerobik Przedszkolaka” pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dzieci zaprezentowały układ do utworu "Dance Monkey".  Roztańczone starszaki nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności zgromadzonej w Centrum Młodzieży oraz odebrały zasłużone upominki.

• Starszaki zakładają ZIELONY OGRÓDEK

• "Brykające tygryski" aby założyć w swojej sali "Zielony odródek" zgromadziły potrzebne doniczki, konewkę, ziemię, nasionka i cebulki. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie siały rzeżuchę, pietruszkę, koper, owies oraz sadziły cebulkę na szczypiorek zasiały nasionka aksamitki.  Przedszkolaki założyły również hodowlę fasoli. Od dziś dzieci przychodząc do przedszkola będą obserwować wzrost roślin, a także uczyć się systematycznej pielęgnacji.

• VI Międzyprzedszkony Przegląd Tańców i Przyśpiewek Ludowych

•                          22 marca 2024 w Centrum Młodzieży przy ul. Osmeckiego 51  w Rzeszowie odbył się                                            VI Międzyprzedszkony Przegląd Tańców   i Przyśpiewek Ludowych, którego organizatorem było nasze przedszkole - Przedszkole Publiczne Nr 36 w Rzeszowie.

Główny cel naszego przeglądu to  kształtowanie u dzieci  poczucia własnej przynależności narodowej, poczucia dumy z tego, że jesteśmy Polakami. Jesteśmy Europejczykami ale przede wszystkim Polakami. Polskie tańce ludowe to skarb kultury narodowej, łączący pokolenia Polaków. Wyrażają duszę polskiego ludu, jego radości
            i smutki. Dlatego musimy dbać o ich kultywowanie i przekazywanie młodszym pokoleniom.

W przeglądzie tym razem podobnie jak w latach ubiegłych  wzięło udział  750 dzieci  z 29 rzeszowskich publicznych przedszkoli, wychowankowie Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego oraz tradycyjnie gościnnie wystąpił Zespół Tańców Ludowych  działający przy URz  „Resovia Saltans”.

Podczas występów scenicznych przedszkolaki w pięknych strojach ludowych prezentowały polskie tańce narodowe,  ludowe tańce regionalne, tradycyjne pieśni i przyśpiewki, które są przekazywane z pokolenia
            na pokolenie. Widoczna była oryginalność i niepowtarzalność. W repertuarze wśród tańców oglądaliśmy: Krakowiaki, Kujawiaki, Polonezy, Mazura, tańce rzeszowskie, lubelskie, z okolic Warmii
            i Mazur, tańce śląskie. Nie brakowało też współczesnych interpretacji tradycyjnych przyśpiewek .

Nie było tutaj oceniania wszyscy byli zwycięzcami!

Liczyła się jak zwykle dobra zabawa zarówno na scenie, jak i na widowni.
            Wszystkie dzieci biorące udział w  występach tradycyjnie dzięki naszym sponsorom otrzymały  słodycze i   upominki. Nasze przedszkole na scenie prezentowały dzieci z grupy IV "Odkrywcy"i dzieci z grupy V "Brykające tygryski".