• Przedszkole Publiczne Nr 36 usytuowane jest na osiedlu Baranówka IV, przy ul. Brydaka 10, w oddaleniu od ruchliwych i hałaśliwych ulic. Jest budynkiem wolno stojącym, 2-kondygnacyjnym. W naszej placówce funkcjonuje pięć oddziałów dla dzieci 3,4,5,6-letnich. Każdy oddział posiada swoją nazwę:
        I – „Słoneczka”
        II – „Misie”
        III – „Leśne Ludki”
        IV - „Odkrywcy”
        V – „Brykające Tygryski”

Sale zabaw i zajęć urządzone są estetycznie i funkcjonalnie. Dzieci mają do dyspozycji dużo atrakcyjnych zabawek i pomocy dydaktycznych. Przedszkole posiada ogród z dużą ilością drzew i krzewów, systematycznie wyposażany w nowy, bezpieczny sprzęt.Nad rozwojem dzieci czuwa profesjonalnie przygotowana kadra pedagogiczna oraz kompetentny i odpowiedzialny personel administracyjno-obsługowy. Wszyscy nauczyciele mają wyższe wykształcenie, większość posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Systematycznie doskonalą swoje umiejętności i wiedzę na różnorodnych warsztatach, kursach, konferencjach. W naszym przedszkolu tworzymy atmosferę życzliwości i dobroci. Pragniemy, aby dzieci czuły się z nami dobrze. W swojej pracy nauczycielki wdrażają nowatorskie metody w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań, uzdolnień dzieci. W ramach współpracy z rodzicami nauczycielki prowadzą konsultacje indywidualne, zajęcia otwarte oraz spotkania integracyjne. Od kilku lat realizujemy program adaptacji dzieci nowo przyjętych, rozpoczynający się spotkaniem z rodzicami w czerwcu oraz dniami otwartymi dla przyszłych przedszkolaków. W kalendarzu stałych imprez mamy: urodziny każdego przedszkolaka, Pasowanie na przedszkolaka, Wigilię, spotkania jasełkowe, spotkanie z Mikołajem, zabawę karnawałową, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Pożegnanie 6-latków, Piknik Rodzinny i inne .Organizujemy comiesięczne spotkania z muzyką w formie audycji muzycznych prowadzonych przez artystów Filharmonii Podkarpackiej. Raz w miesiącu dzieci oglądają spektakle teatralne. Współpracujemy także z Biblioteką Osiedlową, Szkołą Podstawową Nr 22, 25 i 8. Przedszkole jest członkiem Stowarzyszenia „Przedszkola Przyszłości”.

Placówka czynna jest od godziny 6:30 do 17:00

Jesteśmy placówką dostosowującą program oraz formy i metody pracy do indywidualnych możliwości dzieci, zapewniając im radość i sukces. Naszym atutem jest doświadczona i wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna.

Zapewniamy:
        -bezpieczeństwo i opiekę w godzinach: 6:30-17:00,
        -cztery posiłki w ciągu dnia: śniadanie - 8:30, drugie śniadanie 10;00,zupa 11:45,drugie danie 14:00
        -codzienne zajęcia dydaktyczne w oparciu o innowacje pedagogiczne,
        -elementy nauki czytania metodą zabawy w czytanie Glena Domana i Ireny Majchrzak dla dzieci również poniżej 6-roku życia,
        -rozwijanie uzdolnień i zainteresowań każdego dziecka,
        przyjazną i miłą atmosferę.