• Walentynki u Brykających Tygrysków

• Grupa Tygrysków zamieniła się w „Serduszkową krainę”, pełną radosnej atmosfery i uśmiechu. Dzieci miały okazję poznać tradycję tego święta. 14 lutego to przecież nie tylko Dzień zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi. W wspaniałych humorach dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, robiły prace plastyczne oczywiście  z motywem serduszkowym, obdarowywały wszystkich miłym słowem, gestem, walentynką. Był to dzień miłych wrażeń i niespodzianek, spontanicznych emocji i dobrej zabawy z pewnością można zaliczyć go do udanych.

• Audycja muzyczna - „Miłość w muzyce klasycznej”

• 14 lutego odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej pt: „Miłość w muzyce klasycznej”. Chociaż na świecie istnieje około 7 tysięcy różnych języków i dialektów, to jest taki jeden, który jest uniwersalny - dla wszystkich zrozumiały. To język miłości. A że od zarania dziejów ludzie wykorzystywali muzykę do wyrażania swoich uczuć, dlatego też wielu kompozytorów posługiwało się dźwiękami aby wyrazić swoje uczucia do ukochanej osoby. Nie inaczej jest z twórczością naszego największego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina ale też i innych twórców epoki romantyzmu i nie tylko.

• Słoneczka już pasowane...

• W ciągu kilku miesięcy od postawienia pierwszych kroków w przedszkolu maluszki doświadczyły wszystkich ważnych elementów życia w tej zbiorowości. Od nadania znaczków przez wspólne posiłki, zabawę, spacery, zajęcia, a ostatnio wspólny występ przed publicznością. To zaprowadziło je do pasowania. Ta uroczystość jest jak wejście na pokład kolorowego balonu i rozpoczęcie wielkiej przygody z odkrywaniem świata wokół, a dzieci z każdą chwilą, gdy ten balon się wznosi, zyskują coraz szerszy horyzont i widzą coraz więcej i coraz dalej... Niech to będzie cudowna podróż!

• „Dzień Bezpiecznego Internetu” - w grupie Brykających Tygrysków

• Dzieci z grupy V obchodziły Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym dniu odwiedził nas Robot Necio, który opowiedział nam o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Na podstawie filmów edukacyjnych pt. „Sieciaki.pl” i „Dzień Bezpiecznego Internetu”-  dowiedzieliśmy się, że nie wolno ufać osobom poznanym w sieci, z Internetu należy korzystać umiarkowanie, należy zgłaszać osobom dorosłym, jeśli coś nas niepokoi w Internecie, należy chronić swoją prywatność oraz szanować innych ludzi w sieci. Robot Necio porozmawiał z nami na temat różnych urządzeń zawierających Internet i opowiedział jak należy z nich korzystać.

• Słoneczka debiutują przed Babciami i Dziadziami

• Było bardzo uroczyście i słodko. Z takimi Gośćmi nie mogło być inaczej. Maluszki chciały godnie zaprezentować się przed wyjątkową publicznością i bardzo się stresowały. Niepotrzebnie - wzruszenie Babć i Dziadków po występie było dla Słoneczek najlepszą nagrodą za podjęte starania.