• Dzień Przedszkolaka

• Z okazji Dnia Przedszkolaka dzieci z wszystkich grup wzięły udział w warsztatach edukacyjnych z cyklu „Las pod lupą”. Podczas spotkania dzieci przypomniały sobie jak wielkie znaczenie w życiu człowieka odgrywa przyroda oraz jak należy zachowywać się podczas wizyty w lesie. Najwięcej radości sprawiło dzieciom  samodzielne wykonanie miniaturowych lasów zamkniętych w słoikach, które na pamiątkę zabrały do swoich domów. Od dzisiaj podlewamy i patrzymy jak rosną te zaczarowane lasy.

• "Bezpieczny na rowerze"

• Dzisiejszego dnia nasze przedszkole odwiedził wyjątkowy gość, który przyjechał do nas na rowerze.
            Pan Rafał Grela ze Stowarzyszenia Rowery.Rzeszow.pl podczas spotkania opowiedział przedszkolakom jak bezpiecznie poruszać się rowerem i co powinien wiedzieć każdy rowerzysta.
            Jak przystało na zapalonego rowerzystę Pan Rafał z pasją opowiadał dzieciom o swoich wyprawach rowerowych oraz zaprezentował zdobyte medale. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i życzymy zdrowia oraz dobrej kondycji!

• Teatrzyk "Zielony Melonik"

• 15 września nasze przedszkole odwiedził Teatrzyk "Zielony Melonik" ze spektaklem „Nerwy do konserwy". Bajka opowiada o małym Heniu, który jak każde dziecko toczy walkę z nudą. Gdy ta wkrada się, górę bierze złość. Psoty i niemądre pomysły skrywają się pod postacią kota Balerona starającego się zwieść Henia na złą drogę. Bajka opowiada o splocie niefortunnych zdarzeń, z którymi mierzy się chłopiec. Rozczarowany i smutny szuka sposobów na nudę i gniew. A może z pomocą wyobraźni i słusznych rad nasz mały bohater dostrzeże zalety pozytywnych emocji?
            Czy rozmowa z dzieckiem o emocjach przyniesie oczekiwany skutek?
            Jakich sposobów można użyć, aby uczynić dziecko szczęśliwym?
            Dzieciom bardzo podobał się spektakl, o czym świadczyły ich uśmiechnięte buzie. Kochani, życzymy Wam wszystkim samych dobrych emocji i jak najmniej nudy. A gdy już się ona pojawi to uruchamiamy wyobraźnię i ruszamy do krainy fantazji… będzie tam z pewnością kolorowo i bardzo wesoło.