• Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

• Kochani Rodzice!!!

Z okazji Waszego święta,

Życzymy Wam dużo zdrowia,

sił i codziennej radości.

Za wszystkie trudy i starania,

składamy Wam podziekowania.

• "Odkrywcy" z wizytą w Edukacyjnej Zagrodzie Szmer.

• Ależ miło i ciekawie spędziliśmy tam czas! Jak upłynęły nam godziny w gospodarstwie?

Na początku zapoznaliśmy się ze wszystkimi jego mieszkańcami. Następnie mieliśmy okazję wcielić się w role działkowców i samodzielnie posadzić pomidory. Wybraliśmy się też na przejażdżkę bryczką i pociągiem.

Między kolejnymi atrakcjami znaleźliśmy chwilę na wesołą zabawę i rozkoszowanie się czystym powietrzem i cudowną pogodą

Drodzy Rodzice, zapraszamy na mini fotorelację z naszej pełnej pozytywnych wrażeń wyprawy.

• Misie w Zagrodzie Szmer

• W dniu 30 maja grupa II "Misie" wybrała się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej ,,Szmer” w Godowej. Celem naszej wycieczki była wspólna zabawa, zdobywanie wiedzy, a także obserwacja pieknej przyrody. Przedszkolaki poznały zwierzęta gospodarskie zamieszkujące zagrodę , lepiły z gliny kotki, sadziły małe pomidorki, odbyły przejażdżkę pociagiem i bryczką. Dużą atrakcją były również swobodne zabawy na placu zabaw: dojenie sztucznej krowy, łowienie drewnianych rybek, przeciąganie liny oraz kuchnia polowa. Wszystkie dzieci z wycieczki wracały do domu pełne wrażeń oraz miłych wspomnień.

• "Odkrywcy" w bibliotece

•                            Dzieci z grupy IV „Odkrywcy” tym razem w ramach cyklicznych spotkań czytelniczych osobiście odwiedziły bibliotekę. Pani Ania wprowadziła nas w temat „Dnia Matki” w literaturze. Dzieci uważnie słuchały czytanych wierszy i utworów, zadawały dużo pytań, nawiązywały do własnych doświadczeń  w relacjach z rodzicami. Na koniec wszystkie dzieci wybrały sobie  książeczki i samodzielnie czytały interesujące fragmenty – było to nowe budujące doświadczenie  przyszłych czytelników.

• Tydzień hiszpański u "Leśnych Ludków"

• W tym tygodniu Leśne Ludki w swojej wirtualnej podróży po krajach Unii Europejskiej zawędrowały na Półwysep Iberyjski. Kultura Hiszpanii wywarła na przedszkolakach ogromne wrażenie. Zaciekawiła je przyroda i bazująca na ciepłym klimacie kuchnia. Zaskoczyły tradycje takie, jak pomidorowa bitwa La Tomatina. Początkowe zdziwienie szybko przerodziło się w entuzjazm, gdy dzieci same mogły odegrać taką bitwę na papierowe pomidory. Dziewczynki zachwycały się strojami i tańcem Flamenco. Chłopcom przypadła do gustu nowopoznana dyscyplina sportu - castells, czyli budowanie wieży z ludzi. Szczególnie ciekawe było dla nich to, że Hiszpania jest pierwszym z poznawanych krajów, który ma króla.