• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia, czyli wyjątkowy dzień, w którym każdy przedszkolak pamiętał o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Dzisiaj wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w towarzystwie ulubionych misiów. Przedszkolaki opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Podczas zajęć dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały również różnorodne prace plastyczne inspirowane pluszowymi misiami. To był wyjątkowy i bardzo wesoły dzień.

• Dzieci poznają swoje prawa

• Prawa dzieci są ważne. Tak ważne, że spisano je w specjanym dokumencie. Konwencja o prawach dziecka to międzynarodowa umowa, która zobowiązuje państwa do respektowania 42 spisanych w niej praw. Jest w niej mowa o istocie praw dziecka, o relacji między państwem a dzieckiem oraz o relacjach z rodzicami. 20 listopada przypada 24 rocznica uchwalenia konwencji przez ONZ. UNICEF propaguje wiedzę o prawach przysługujących dzieciom niezależnie od ich pochodzenia, religii, rasy, płci czy statusu społecznego. O prawach dzieci przypomina Niebieski Marsz, który odbył się również w naszym przedszkolu. Po zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przedszkolaki mogą powiedzieć: "Teraz wiemy, jakie mamy prawa!"

• Uczennice czytają „Brykającym Tygryskom”

• Grupę V „Brykające Tygryski” odwiedziły uczennice z klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 25.: Hania, Oliwka i Kamilka. Dziewczynki chodziły do naszego przedszkola i często nas odwiedzają. Uczennice przeczytały przedszkolakom bajkę z cyklu: Koszałki - Opałki „Jak sierotka Marysia szła do królowej Tatry. Dzieci z zainteresowaniem słuchały starszych koleżanek.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Dzieci z wszystkich grup odświętnie ubrane na sali gimnastycznej (a potem na swoich salach) wspólnie obchodziły tak ważne Święto dla wszystkich Polaków jakim jest Narodowe Święto Niepodległości. Przedszkolaki odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”, piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Dzieci z grupy V dla młodszych przedszkolaków recytowały wiersze: „Barwy ojczyste” i „Kto ty jesteś” W. Bełzy. Następnie wszystkie dzieci na tablicy multimedialnej oglądały bajki edukacyjne z cyklu: „Polskie Symbole Narodowe” i o „Święcie Niepodległości”.