• "Brykające tygryski w Szkole Podstawowej Nr 22"

• W piątek (24 lutego) grupa V "Brykające tygryski" wybrała się na dni otwarte do Szkoły Podstawowej Nr 22. Tam czekało na dzieci wiele ciekawych niespodzianek i atrakcji, tj. wystawa zwierzątek domowych, zabawa na sali gimnastycznej oraz słodki poczęstunek w szkolonej stołówce. W tym dniu "Brykające tygryski" mogły poczuć się prawdziwymi uczniami mając okazje siedzieć w szkolnych ławkach oraz rozwiązując zadania przy tablicy multimedialnej. Wychowankowie wzięli również udział w Międzyprzedszkolnym turnieju gier i zabaw sportowych - wykazując się niezwykłą sprytnością zdobyli I miejsce.

• „Światowy Dzień Kota” u Odkrywców

• W piątek 17 lutego dzieci z grupy IV obchodziły nietypowe święto -  „Światowy Dzień Kota”.  Dzieci przyniosły do przedszkola ulubione pluszowe maskotki kotków oraz bajki i książki o kotach. Odkrywcy słuchały ciekawostek i bajek o tych tajemniczych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji i opieki jakiej wymagają. Były też wesołe „Kocie zabawy” przy znanych piosenkach. Dzieci  wykonały piękne prace plastyczne - opaski  kotków na głowę. W nagrodę każde dziecko otrzymało - Dyplom za udział w zajęciach z okazji Dnia Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi  na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

• Uczniowie czytają Misiom

•                W tym roku szkolnym  Misie  są odwiedzane przez starsze dzieci  ze szkoły.   Lenka,  Jowitka  i Zuzia      (absolwentki naszego przedszkola) z własnej inicjatywy, za zgodą nauczycieli, rozpoczęły akcję czytania dzieciom bajek.  W tym tygodniu Jowitka z Zuzią przeczytały bajeczkę „Kicia- Kocia w kosmosie”, tematycznie związaną z aktualnym tematem. Dziewczynki profesjonalnie opracowały utwór: z odpowiednią intonacją przeczytały bajkę,  zadawały dzieciom pytania i rozmawiały na temat jej treści, a nawet nagrodziły dzieci naklejkami za uważne słuchanie.

Jesteśmy dumne , że zaszczepiona już w przedszkolu miłość do czytania  przynosi efekty  w postaci bardzo dobrych stopni w szkole ale również z tego, że nasi absolwenci chcą utrzymywać z nami kontakt, miło wspominają przedszkole, chętnie dzielą się swoją wiedzą z młodszymi oraz dają dobry przykład   i wzorową postawę.

• Dzień Kota u Misiów

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota, z tej okazji przedszkolaki na zajęciach zamieniły się w kociaki. Wysłuchały opowiadania o chorym kotku, a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami. Śpiewały piosenki o kotkach, oglądały ilustracje przedstawiające małe i duże koty. Dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na ich temat, były też wesołe ,,kocie zabawy" oraz wykonanie kotka.

• Walentynki u Odkrywców

• Dzieci z grupy IV świętowały 14.02 - Walentynki. Podczas zajęć plastycznych dzieci robiły „Walentynkowe serduszka”  dla ukochanej osoby. Oczywiście nie zabrakło walentynkowej sesji fotograficznej. Oj tego dnia było dużo, dużo przytulania.