• Kochane Starszaki- DO WIDZENIA

• "Chociaż słońce jasno świeci,

Trochę smutne są dziś dzieci.

Czas uścisnąć sobie ręce

I pożegnać najgoręcej.

Dziś żegnajcie sześciolatki.

Przyszedł dla was nowy czas.

Do nas przyjdą inne dzieci,

A my dziś żegnamy was.

Wśród kolegów w nowej szkole

Wspominajcie dziś przedszkole

Śpiewu, tańca i humoru

Życzą dzieci wam w przedszkolu.

Kiedy będzie wolny czas,

Prosimy, odwiedzajcie nas !"

• O pszczołach, osach i innych zapylaczach

• Że pszczoły są pożyteczne i bardzo pracowite, przedszkolaki wiedzą nie od dzisiaj. Ale że rówie pożyteczne są owady, których trochę się obawiamy, przekonały się podczas zajęć o zapylaczach - owadach, dzięki którym na naszym stole lądują między innymi smaczne owoce. Podczas wizyty w pasiece dzieci z grupy Brykających Tygrysków widziały pszczeli dom, a tym razem mogły zobaczyć mieszkanie os! Na początku nieco się obawiały, ale ponieważ dom był pusty, a gospodarze nieobecni - zdecydowały się na dokładne oględziny. Zdziwiły się, że jest on tak lekki i elegancki. Osy to zdolni budowniczowie.

• Brykające Tygryski podsumowują współpracę z biblioteką

• Przedszkolaki z najstarszej grupy przez cały rok uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Pani Anna Kurowska wielokrotnie zapraszała dzieci do Filii nr 7 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. W czasie spotkań dzieci zaprzyjaźniały się z bohaterami literatury dziecięcej, zdobywały wiedzę o książkach i były zaciekawiane czytaniem. Serię zajęć zakończyły odwiedziny pani kierownik biblioteki w naszym przedszkolu i ostatnie wyjście starszaków do zaprzyjaźnionej placówki.
            A w drodze powrotnej...
            Krótka sesja przed szkołą podstawową. Po wakacjach to będzie nowe miejsce naszych przedszkolaków. Czy Tygryski przestaną wtedy brykać? ;-)