• Dlaczego jest majówka? - Leśne Ludki już to wiedzą.

• Początek maja to seria pięknych świąt, któe uczą, czym jest patriotyzm. Święto pracy, Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 Maja przypominają o najważniejszych wartościach każdego Polaka. Leśne Ludki więły udział w zajęciach na temat, które były tym ciekawsze, że wzbogaciła je interaktywna prezentacja w sali multimedialnej. Przedszkolaki wykonały też piękne godło z orłem białym, a także nauczyły się "Katechizmu polskiego dziecka" Władysława Bełzy.

• Wielkanocne spotkanie z książką u Odkrywców i Brykających tygrysków

•       Kolejne już spotkanie z panią Anią Kurowską – kierownikiem osiedlowej biblioteki Filia nr 7 w przedszkolu odbyło się w  pod hasłem Wielkanoc w literaturze dziecięcej. Dzieci wysłuchały ciekawostek związanych ze zwyczajami świątecznymi z różnych regionów Polski, poznały ciekawych bohaterów i ich przygody itp. Następne spotkanie z książką planujemy już w bibliotece.

• 22 kwietnia- Dzień Ziemi- Grupa II "Misie"

• Co roku na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, dlatego dbanie o nią od najmłodszych jest naszym obowiązkiem.

To my jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę Ziemię, bo to my jesteśmy jej mieszkańcami. Od nas zależy jak ona będzie wyglądać. Troszczmy się o nią!

W związku z obchodami Dnia Ziemi gorąco zachęcamy wszystkie chętne dzieci z naszej grupy wraz z Rodzicami do zaprojektowania i wykonania zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych (kartony, butelki, plastikowe kubeczki, nakrętki itp.)  Z powstałych prac zorganizowana będzie wystawa w holu przedszkola. Celem inicjatywy jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej dzieci, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, wykorzystanie odpadów i darów natury jako materiałów do działań artystycznych, zwrócenie uwagi na temat twórczego recyklingu oraz rozwijanie dziecięcej wyobraźni i kreatywności.

Prace prosimy składać do dnia 06 maj  (piątek)

Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia w realizacji swoich pomysłów!

Dla wszystkich uczestników przewidujemy nagrody.

• Dzień Ziemi 2022

• Leśne Ludki wybrały się dzisiaj na wirtualną wycieczkę dookoła świata. Poznały różne środowiska i rozmawiały o tym, jak o nie dbać, by nie utracić bogactwa przyrody.

• "Kontrasty w muzyce" - audycja muzyczna

Dnia 13.04.2022 nasze przedszkolaki  miały możliwość już kolejny raz posłuchać muzyki na żywo. Dzieci słuchały utworów z tzw. kontrastami muzycznymi ( utwory szybkie – wolne, smutne – wesołe, grane wysoko - nisko itp). Słuchane utwory to min: „O miesiącu kwietniu”, „Grudzień w grocie króla gór”, „Poranek”, „Jezioro łabędzie”. Dzieci ponadto poznały najstarszy instrument perkusyjny „didgeridoo” – pochodzący z Australii,  „guiro” – instrument używany w muzyce latynoamerykańskiej oraz „cajón” – przenośną perkusję.

Na każdej audycji przybliżana jest sylwetka jednego z największych światowych kompozytorów, dzisiaj przedszkolaki poznały Wolfganga Amadeusza Mozarta – kompozytora, wirtuoza gry na instrumentach klawiszowych, związanego głównie z Wiedniem. Usłyszeliśmy jego kompozycję - „symfonię G-mol”.

Na koniec dzieci uczyły się wielkanocnej piosenki „My jesteśmy zającami”.

• Wesołych Świąt Wielkanocnych!

• Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, wiary i miłości... Radosnego, wiosennnego nastroju, serdecznych spotkań w gronie Rodziny i wśród Przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzą przedszkolaki z grupy II wraz z paniami.

Przed Świętami Wielkanocnymi, Dzieci z grupy II wysiewały i podlewały owies, który – jak pokazują zdjęcia wyrósł wspaniale – malowały również styropianowe zajączki i ozdabiały bibułką jajka.  Owies, kolorowe pisanki, kolorowanki i słodką niespodziankę zabrały ze sobą do domu, aby podczas Świąt przypominały im Przedszkole.

Wychowawczynie bardzo dziekują Pani Podolak- mamie Różyczki za zaangażowanie, życzliwość i przygotowanie dla dzieci niespodzianek z okazji Świąt Wielkanocnych oraz pieknych elementów do dekoracji naszej sali.