• Finał Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego "Ruch to zdrowie"

• Serdecznie gratulujemy Zosi z grupy V zajęcia pierwszego miejsca w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Ruch to zdrowie” zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 9 w Rzeszowie.

W konkursie wzieło udzial 21 placówek oświatowych z terenu miasta Rzeszów wykonując 64 prace konkursowe.

Gratulacje należą się również Marysi oraz Kubusiowi z grupy IV za wspaniale narysowane prace konkursowe.

• Audycja muzyczna - „Legendy Roca”

• 13.03.24 odbyła się audycja muzyczna w wykonaniu Filharmonii Podkarpackiej pt: „Legendy Roca”. W czasie audycji królowała gitara elektryczna która za sprawą zdolności gitarzysty przeniosła nas do świata muzyki rockowej. Podczas mini koncertu usłyszeliśmy największe przeboje takich zespołów jak: Queen, Roxette, Led Zeppelin, The Beatles, Bon Jovi i innych. Dowiedzieliśmy się też wielu ciekawostek o najsłynniejszych gitarzystach.

• Teatrzyk „Zielony Melonik”

• 11.03.24 odwiedził nas Teatrzyk „Zielony Melonik” z przedstawieniem pt: „Mały”. Spektakl ten zmierzył się z bardzo aktualnym tematem  - samoakceptacji. Na co dzień dzieci spotykają się z komentarzami rówieśników z powodu wyglądu, ubioru czy sposobu mówienia. Słowa innych maja wielką moc zarówno budującą  jak i wyniszczającą. Głównemu bohaterowi przeszkadza, to że jest mały. Próbuje coś z tym zrobić, ale ostatecznie doświadcza, że rozmiar to tylko powierzchowność, nawet jeśli na zewnątrz coś zmieni, to wewnątrz pozostanie taki sam. Kluczem do lubienia siebie jest poznanie i zaakceptowanie swojego wnętrza. Kiedy zrozumiemy i polubimy siebie, łatwiej będzie nam zrozumieć i polubić siebie. Przedstawienie bardzo przedszkolakom się podobało i dużo się z niego nauczyły.

• Europejski Dzień Logopedy

• Podczas spotakania z panią Kasią pracującą w naszym przedszkolu jako logopeda przedszkolaki
            dowiedziały się kim jest logopeda i na czym polega jego praca. Dzieci z zaangażowaniem i uśmiechem wykonywały wszytskie ćwiczenia przygotowane przez panią Kasię. Najwięcej radości sprawiła
            wszystkim zabawa z krokodykliem, który zachęcał dzieci do pięknego i wyraźnego mówienia.