• Przedszkolna Wigilia

• Dzisiejszego dnia zgodnie z przedszkolną tradycją wszystkie dzieci zasiadły do uroczystego wigilijnego obiadu. W świątecznej atmosferze dzieci składały sobie życzenia, a potem z apetytem zajadały tradycyjne wigilijne potrawy. Po obiedzie całe przedszkole rozbrzmiało kolędami i pastorałkami.

• Jasełka dla przedszkolaków

• Zgodnie z przedszkolną tradycją w okresie Świąt Bożego Narodzenia najstarsze przedszkolaki przygotowują Jasełka. Tym razem świąteczne przedstawienie przygotowały dzieci z grupy „Brykających tygrysków” pod bacznym okiem pani Edytki i pani Asi. Przedszkolaki niczym zawodowi aktorzy zaprezentowali opowieść o narodzinach Pana Jezusa. W atmosferze polskich kolęd i pastorałek przedszkolaki wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Występ został nagrodzony gromkimi brawami od młodszych kolegów i koleżanek oraz wszystkich pracowników przedszkola.

• Świąteczna audycja muzyczna

• Muzyka jest doskonałym sposobem odkrywania świata i jego tajemnic. Doskonale wiedzą o tym muzycy, którzy cyklicznie odwiedzają nasze przedszkole z muzycznymi niespodziankami. Tym razem
            w postaci audycji "Zwyczaje świąteczne muzyką zdobione" zaprezentowali dzieciom świąteczne przeboje w wyjątkowej aranżacji. Dzieci miały okazję do poznania kilku nowych instrumentów oraz sylwetki wybitnego kompozytora Karola Krupińskiego.

• Choinka - europejskie dziedzictwo rodem z Niemiec

• 12 grudnia przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach z cyklu "Ogólnoprzedszkolne dni krajów Europy". Tym razem spotkanie poświęcono naszym zachodnim sąsiadom i tym ich elementom kulturowego dziedzictwa, które są związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci zapoznały się z położeniem Niemiec w Europie, z ich narodowymi barwami, wysłuchały melodii popularnej kolędy "O Tannenbaum!" (O jodełko!), a przede wszystkim z rodowodem tradycji strojenia choinki i legendą związaną ze świątecznym drzewkiem.

• SPOTKANIE Z LEŚNICZYM

W piątek 8 grudnia kolejny już raz nasze przedszkole odwiedził zaprzyjaźniony leśniczy pan Leszek Iskrzycki. Przedszkolaki słuchały ciekawych opowieści o zwierzętach, ich zwyczajach i życiu. Pan leśniczy zachęcał dzieci aby dokarmiały ptaki zimą ale tylko ziarnem. Zostawił  słonecznik jako karmę , którą dzieci mogą wykorzystać  w przedszkolu jak i w domu. Dzieci dowiedziały się, że chleb i resztki pokarmu ludzkiego nie nadają się dla  ptaków. Pan leśniczy zabrał ze sobą kasztany i żołędzie, które nasze przedszkolaki zbierały jesienią - posłużą one jako pokarm dla  zwierząt leśnych. Ponadto pan Leszek zachęcał do aktywnego spędzania czasu na swieżym powietrzu np. wybierajac się na ścieżki przyrodnicze do lasu..