• Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

• W dniu 25.11.2022r. przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "pluszowym przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie itd. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.

I właśnie w tym dniu Przedszkolaki świętowały wraz ze swoimi pluszakami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje pluszaki i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych  i zgadywankach. Wykonywały również  różne prace plastyczne. Wspólnie wymieniliśmy prawdopodobnie wszystkie Misie z bajek.
            Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi pluszowymi ulubieńcami oraz pokazać ich swoim koleżankom i kolegom z grupy.

• Pasowanie na przedszkolaka u MISIÓW

•        24 listopada w naszym przedszkolu   w grupie II Misie  odbyła się bardzo ważna uroczystość „PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA ”. Dzieci przygotowały krótki program artystyczny, który pięknie zaprezentowały . Pani Dyrektor dokonała pasowania,  a rodzice przygotowali poczęstunek aby umilić dzieciom ten wyjątkowy dzień. Oczywiście były też pamiątkowe dyplomy i upominki.

Spędzajcie miło czas w naszym przedszkolu MISIE!!!

• Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

• 20 listopada to wyjątkowy dzień, świętujemy wówczas uchwalenie Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypadł w niedzielę, dlatego w przedszkolu świętowaliśmy w poniedziałek, 21 listopada.

21 listopada przedszkolaki ubrały się na niebiesko. Ten kolor był symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Z tej okazji w każdej grupie były przeprowadzone zajęcia dydaktyczne poświęcone tej tematyce.

Dzieci dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu wśród dzieci oraz o tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

• Spotkanie z LEŚNICZYM

•       W dniu dzisiejszym tj. 22  listopada  kolejny już raz odwiedził nasze przedszkole pan Leszek Iskrzycki -  leśniczy, opiekun zwierząt leśnych i ścieżek edukacyjnych w rezerwacie przyrody WIELKI LAS, członek koła łowieckiego BAŻANT .  Pan Leszek przyjechał  po odbiór jesiennych darów, które wczesną jesienią zbierały przedszkolaki aby wspomóc dokarmianie zwierząt  w czasie zimy. Kasztany i żołędzie  posłużą  za karmę dla saren, danieli, dzików, jeleni, wiewiórek i innych zwierząt leśnych. Jednakże główny cel spotkania leśniczego  to uwrażliwienie dzieci na piękno świata przyrody.

Pan Leszek  pokazał dzieciom  rogi jelenia oraz łosia, które znalazł w czasie spaceru po lesie,  opowiadał wiele ciekawostek z jego pracy, natomiast album ze zdjęciami zwierząt posłużył mu jako pomoc podczas pogadanki na temat wyglądu i zwyczajów zwierząt żyjących w naszych lasach.

Przedszkolaki  dostały na swoje grupy od pana książeczki o zwierzętach i coś słodkiego.  Pan leśniczy natomiast otrzymał od dzieci własnoręcznie wykonane prace oraz podziękowanie  za zaszczepianie w dzieciach ciekawości i zachwytu nad  światem zwierząt i roślin.

Z obietnicami dokarmiania ptaków w czasie zbliżającej się zimy, pożegnaliśmy pana życząc DUŻO ZDRÓWKA!!!

• Brykające tygryski w bibliotece

• Dzieci z grupy V "Brykające tygryski" wybrały się na kolejne spotkanie do biblioteki, tym razem z okazji świętowania "Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek". Tam czekała na nich wyjątkowa niespodzianka  - Kicia Kocia - ulubiona bohaterka dziecięcych bajek. Wychowankowie z radością mocno uściskali gościa oraz zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Następnym punktem spotkania było poznanie przygód Kici Koci na podstawie wybranych książek. Na koniec wszystkie dzieci miały możliwość pooglądać wybrane przez siebie książki oraz wymienić się nimi z koleżankami i kolegami z grupy.

• Listopadowa audycja muzyczna

• Listopad to wyjątkowy miesiąc dla wszystkich Polaków i historii Polski. Przedszkolaki uczestniczyły
            w muzycznej lekcji patriotyzmu. W czasie audycji „Święto Niepodległości" dzieci słuchały wyjątkowych utworów o tematyce patriotycznej oraz poznały sylwetkę wybitnego polskiego kompozytora i patrioty Stanisława Moniuszki.