• Wigilia w grupie IV

• Wigilia przedszkolna to świetny moment, aby w atmosferze wzajemnej życzliwości, przy dźwiękach znanych i lubianych kolęd oraz wspólnym posiłku wprowadzić wszystkich w magiczny świat Świąt Bożego Narodzenia. W miłą atmosferę wprowadziło nas świąteczne kolędowanie przygotowane przez najstarszą grupę oraz życzenia składane podczas łamania się opłatkiem.

• Jasełka według "Brykających Tygrysków"

• Przedszkolaki z grupy "Brykających Tygrysków" zaprezentowały Rodzicom piękną opowieść o Bożym Narodzeniu, o wędrówce Marii i Józefa do Betlejem, o nocy spędzonej w stajence, o dzieciach, aniołach, pasterzach i mędrcach, którzy jako pierwsi pokłonili się Panu Niebios. To najlepszy dowód, że święta tuż tuż! Niech będą tak piękne i radosne, jak nasze Jasełka.

• Spotkanie wigilijne Misiów i Słoneczek

•       W okresie Świąt Bożego Narodzenia dzieci poznają polskie zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami. Przez cały tydzień opowiadamy i doświadczamy magię zbliżających się świąt. Wspólnie ubieraliśmy choinki na swoich salach, dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczne. We wtorek odbyło się wspólne kolędowanie dzieci z całego przedszkola, a potem  uroczysty obiad wigilijny. Misie i Słoneczka uroczystość spędziły razem. Było łamanie się opłatkiem, wspólne życzenia i kosztowanie tradycyjnych potraw wigilijnych.

• Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał paczki. Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.