• Dzień Marchewki w przedszkolu

Dnia 27 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.
            Na spotkanie z marchewką przedszkolaki i pracownicy przedszkola ubrali się
            na pomarańczowo.
            Wszystkie zajęcia, zabawy i działania w tym dniu były związane tematycznie
            z marchewką. Zabawy rozpoczęły się prezentacją „solenizantki”, jej walorów i sposobów wykorzystania. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości posiada marchew i dlaczego należy ją jeść
            w różnych postaciach. Były wierszyki, konkursy dla dzieci oraz pomarańczowe prace plastyczne.
            Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili, a w nagrodę na drugie śniadanie zajadali marchewkowe ciasto.

Przedszkolaki z grupy III „Leśne ludki” otrzymały wyjątkowe, marchewkowe upominki
            od swojej koleżanki Różyczki i jej Rodziców. Bardzo dziękujemy za niespodzianki!!!

A tak obchodziły Święto Marchewki  dzieci z grupy II "Misie". Dziękujemy mamie Arielka za udostępnienie sokownika.

A tak bawiły się starsze grupy...

Najmłodsze przedszkolaki po raz pierwszy obchodziły "Dzień marchewki" który sprawił im wiele radości.

• Pierwszy spacer najmłodszych przedszkolaków.

• Najmłodsze Przedszkolaki z grupy "Słoneczek" coraz lepiej radzą sobie w przedszkolnej rzeczywistości, a świadczy o tym między innymi ich pierwszy spacer i zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Wyjście zostało poprzedzone rozmową na temat zasad zachowania się podczas spaceru i  zabaw na świeżym powietrzu. Chwile spędzone na świeżym powietrzu dostarczyły im wiele radości. Dzieci uśmiechnięte wróciły do przedszkola.

• „Dzień Gier Planszowych”- grupa IV „Odkrywcy”

• 10 października obchodzony jest Dzień Gier Planszowych. Odkrywcy chętnie świętowały ten dzień. Już od rana w przedszkolu było bardzo wesoło, dzieci grały w różnorodne gry planszowe i brały udział w zabawach dydaktycznych. Gry planszowe to nie tylko doskonały sposób na rozrywkę, ale również cenne narzędzie w zakresie dbania o prawidłowy rozwój dziecka. Gry dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym pozwalają rozwijać wszystkie zmysły, uczą przestrzegania wyznaczonych zasad oraz dostarczają wiedzy o świecie. Podstawową zaletą gier planszowych pozostaje ich funkcja społeczna i integracyjna. Planszówki  stwarzają doskonałą okazję do bezpośredniego kontaktu z innymi osobami - rówieśnikami czy też rodziną. Gry dla najmłodszych mogą być bardzo pomocne przy nauce czytania, liczenia oraz pisania. Niektóre z gier pozwalają także na doskonalenie koordynacji, ćwiczenie zręczności oraz refleksu. Przy takich grach dzieci z pewnością nie będą się nudzić. Dodatkowo wiele gier planszowych usprawnia naszą pamięć oraz rozwija zdolności poznawcze, uczy łączyć ze sobą fakty i wyciągać z nich logiczne wnioski. Taki sposób spędzania wolnego czasu gwarantuje dzieciom prawidłowy rozwój.

• Brykające Tygryski w bibliotece

• Przedszkolaki z grupy „Brykających Tygrysków” wzięły udział w zajęciach w bibliotece poświęconym książkowym misiom. Między bibliotecznymi półkami spotkały między innymi Coralgola, Uszatka, Paddingtona i Wojtka, a Pani Anna Kurowska przeciekawie opowiedziała dzieciom o tym, jak i gdzie kuzyni książkowych misiów żyją w prawdziwym świecie. Przedszkolaki z zachwytem poznały historię jedynego misia-żołnierza o imieniu Wojtek, który towarzyszył armii generała Andersa podczas II wojny światowej.

• Dzień Dziewczynek u "Brykających Tygrysków"

• Niedługo po święcie chłopców przyszedł czas na przedszkolny Dzień Dziewczynek. Młode damy przyjęły od kolegów drobne upominki oraz moc życzeń. Święto dało przedszkolakom okazję do wspólnych zabaw i tańca.