• „Misie”- Żegnają Zimę - Witają Wiosnę

• „Czym powitać cię Wiosenko,                                                                                                                                gdy zielona wracasz znów,                                                                                                                                  chyba tańcem i piosenką,                                                                                                                                        bo to milsze jest od słów...

21 marca w naszym przedszkolu oficjalnie rozpoczęła się wiosna. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Misie wykonały kukłę Marzanny i przy głośnym śpiewie wiosennych piosenek przegoniły Panią Zimę. Misie dobrze się bawiły, tańczyły przy muzyce, słuchały utworów o wiośnie, wykonały wiosenne prace plastyczne. Aby uczcić Pierwszy Dzień Wiosny dzieci wyszły do ogrodu z Marzanną w poszukiwaniu oznak wiosny.

• "Brykające tygryski" witają wiosnę.

• „Brykające tygryski” z radością powitały wiosnę. W ranku wykonały sylwetę Pani Wiosny oraz zielony gaik. Uroczystość powitania rozpoczęła się od wspólnych zabaw tanecznych oraz zadań przygotowanych w liście od Pani Wiosny. Wiosna oprowadziła dzieci po ogrodzie przedszkolnym i wskazywała miejsca, w których jest już obecna. Po spacerze po ogrodzie przedszkolnym Pani Wiosna i zielony gaik zagościli w naszym kąciku przyrody. Mamy nadzieję, że pozostaną z nami na długo.

• Pierwszy Dzień Wiosny u "Odkrywców"

•        W poniedziałek 21 marca  wszystkie dzieci z naszej grupy świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Odkrywcy przywitały tę najpiękniejszą porę roku piosenkami, zabawami oraz  tańcem. Rano  wspólnie wykonaliśmy Marzannę – symbol odchodzącej zimy, którą uroczyście pożegnaliśmy zabawą i piosenkami. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o wiośnie, rozwiązywały zagadki dotyczące  zwiastunów wiosny, były też wesołe zabawy przy piosenkach „ Wiosna”, „Zielona trawa”- gdzie  zamieniły się w żabki i bociany. Najmilszą zabawą jednak okazał się wiosenny  korowód  z „Małą wiosną” i taniec z chustami. Dzieci wykonały również pierwszą wiosenną pracę plastyczną ….

W naszej sali panuje już wiosenny nastrój - cieszymy się, że Wiosna jest już z nami!

• Leśne Ludki witają wiosnę

• Przedszkolaki z grupy Leśnych Ludków pożegnały zimowe biele i szarości i z entuzjazmem powitały kolejną porę roku. Na zajęciach zapoznały się z typowymi dla niej roślinami, ptactwem i pogodą. Pani wiosna doczekała się również pięknych portretów. Na koniec dzieci zabawą i tańcem wyraziły radość z nastania zielonej pory roku.

• "Odkrywcy" i "Brykające tygryski" rozwijają zainteresowania czytelnicze

• Dnia 17.03.2022 grupę IV „Odkrywcy” oraz grupę V „Brykające tygryski” kolejny już raz odwiedziła pani Ania Kurowska – kierownik osiedlowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie – Filia nr 7. Pani Ania przyniosła ze sobą kilka ciekawych, kolorowych książeczek na temat zbliżającej się wiosny. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały ciekawych opowieści oraz zagadek na temat kwiatów, zwierząt i budzącej się do życia przyrody. Wspólnie zatańczyły wiosenny taniec do piosenki „Bal wiosną”. Dzieci bardzo miło spędziły czas i na pewno odwiedzą bibliotekę z rodzicami.