• Uczennice czytają Tygryskom

• W środę 28.02.24 grupę Tygrysków odwiedziły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 25 – dwie Maje z III klasy. Uczennice przeczytały przedszkolakom dwie bajki pt: „Smerfowa zupa” i „Konik polny i mrówka”. Dziewczynki przygotowały też dla Tygrysków „quiz” dotyczący bajek. Przedszkolakom dobrze udało się wszystko odgadnąć.

• Dzień Dinozaura u "Misiów"

Zapoznawały się z nazwami i wyglądem dinozaurów na podstawie książek, albumów, plakatów, ilustracji czy kącików.
             W sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy czy diplodoki.
             Przedszkolaki brały udział w różnych zabawach ruchowo – naśladowczych czy eksperymentach.
            Dzień Dinozaura upłynął  w przedszkolu na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu,
            ale przede wszystkim, na kreatywnej zabawie, która jest istotnym źródłem rozwijania zainteresowań dzieci i kształtowania właściwych postaw.

• Święto Kota w grupie "MISIE"

• W poniedziałek, 19 lutego obchodziliśmy „Światowy Dzień Kota”.

W tym dniu "Misie" upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski i poprzez wymalowanie na swoich twarzach pięknych wąsików.

Dzieci oglądały książki o tych zwierzętach, zapoznały się z kocimi obyczajami oraz sposobem pielęgnacji

i opieki jakiej wymagają.

Były też wesołe „kocie zabawy” przy znanych piosenkach :"Uciekaj myszko ",

„My jesteśmy kotki dwa”, „Wlazł kotek na płotek” oraz konkursy

„Zabawy z włóczką”, „Z jakiej bajki pochodzą te koty?”

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów

w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierzą.

• „Światowy Dzień Kota” u Tygrysków

• W poniedziałek 19 lutego przedszkolaki z grupy Tygryski obchodziły Światowy Dzień Kota. Na zajęciach dzieci poznały ciekawostki na temat życia kotów, ich zachowania, dowiedziały się czym je karmić i jak się nimi opiekować. Dzieci wykonały  prace plastyczne: maski kotów, kocie obrazki oczywiście nie zabrakło też ciekawych zabaw dydaktycznych, zagadek, kocich piosenek i tańców. „Dzień kota” był również okazją do podkreślenia ważnej roli kotów w życiu człowieka.

• PIERWSZA POMOC

• 15 lutego w naszym przedszkolu  odbyły się zajęcia z udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej,              w której wzięły udział dzieci z grupy II, III, IV i V.                                                                                   Poprowadziła je pani Sylwia przedstawicielka firmy Akademia Rozwoju i Bezpieczeństwa M&M Prestige.                                                                                                                                                                                  Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działają instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.  Podczas zajęć dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Dzieci  mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia.         Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Leśne ludki i PIERWSZA POMOC

Brykające Tygryski - Pierwsza pomoc