• "Światowy Dzień Książki" w grupie V

• W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V obchodziły Światowy Dzień Książki. Miał on na celu rozpowszechnianie książek oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Przez cały tydzień dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, poznały zasady szanowania książek tworząc „Kodek czytelnika”, stworzyły własną bibliotekę z przyniesionych z domu ulubionych bajek oraz wykonały własne zakładki do książeczek.

Pamiętajmy,  że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej.

• DZIEŃ ZIEMI U LEŚNYCH LUDKÓW

• W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać ,aby chronić  środowisko naturalne. Uczyły się poprawnego segregowania śmieci oraz poznały trudne słowo recykling. Zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety Wykonały pracę plastyczną próbując ocenić co czuje  Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wszystkie te działania miały  na celu podkreślenie jak ważne jest nasze  zaangażowanie  na rzecz ochrony naszej planety. Zwieńczeniem wszystkich działań było otrzymanie  Dyplomu  Przyjaciela Ziemi.

• MISIE OBCHODZĄ DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety.  W czasie wspólnych zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie uroczystego „Przyrzeczenia”, gdzie dzieci deklarowały iż będą prawdziwymi strażnikami przyrody.

• Zajęcia biblioteczne starszaków

• Na zajęciach bibliotecznych w Centrum Młodzieży dzieci oglądały wybrane przez siebie książeczki, dowiedziały się jakie są rodzaje książek. Następnie pani Ania przeczytała dzieciom utwory z literatury dziecięcej: „Przygody Koziołka Matołka”- Kornela Makuszyńskiego, „Ptasie radio” - Juliana Tuwima oraz zapoznała przedszkolaków z książką podróżniczą z cyklu „Nela mała podróżniczka”.

• Wiosenne "Słoneczka"

• Wiosnę widać wszędzie. Na zewnątrz kwitnące drzewa i piękna pogoda zachęcają do zabawy i ruchu. W budynku przedszkola też jakby bardziej zielono - nie przez przypadek. To rodzice włączyli się w fetowanie nowej pory roku przez wystrojenie swoich pociech w wiosenne kolory.