• Przedszkolaki z Biało - Czerwoną

• 7 maja 2024 r. dzieci z grupy IV "Odkrywcy" wzięły udział w uroczystości "Przedszkolaki
            z Biało - Czerwoną" na Rynku Miasta Rzeszowa. Tradycyjnie podczas spotkania dzieci zaprezentowały wspaniałe stroje regionalne, recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o tematyce patriotycznej.
            Tego dnia przedszkolaki udowodiniły, że Polakami jesteśmy od najmłodszych lat.

• Leśne Ludki nawiązały kontakt z weteranem wojennym

•      Ucząc  dzieci szacunku do naszej ojczyzny Leśne ludki nawiązały kontakt z  Panem Ryszardem Zagrodzkim pseudonim „Miecz”, uczestnikiem Powstania warszawskiego, należącym  do światowego Związku Armii Krajowej .

Dzieci tuż przed Świętami Wielkanocnymi z niewielką pomocą i wsparciem nauczycieli redagowały, a następnie wysłały   życzenia  Panu Ryszardowi. Pomimo zaawansowanego wieku (98 lat) dużym zaskoczeniem dla wszystkich była odpowiedź pana Ryszarda oraz przesłane zdjęcie. Okazało się, że pan Ryszard jest w pełni świadomy, na miarę możliwości samodzielny, zna kilka języków, którymi posługuje się w mowie i piśmie. Samodzielnie również napisał do dzieci e-maila.

Pan Ryszard Zagrodzki „Miecz” w czasie Powstania warszawskiego miał 17 lat, brał udział   w akcjach sabotażowych na terenie węzłów kolejowych W-wa Wschodnia i W-wa Praga, kolportażu prasy podziemnej, przenoszeniu meldunków, dostarczaniu żywności.

Niezwykłe losy powstańca można prześledzić w Archiwum historii mówionej oraz w  Biogramie  w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Panu Ryszardowi życzymy samych radosnych dni, a nawiązaną współpracę będziemy                                            kontynuować.

Poniżej zamieszczony jest list Pana Ryszarda skierowany do Leśnych ludków:

Kochane Leśne Ludki - Alinka, Zuzia, Antoś, Kinia, Kacper, Franiu, Julcia M., Julcia
            R., Ninka, Nadia, Artem, Matvii, Ariel, Pola, Lenka, Nikola, Ksawery,
            Olek, Adaś, Wiktor, Klaudia, Patryk i Filip

Z wielkim wzruszeniem przeczytałem wasze życzenia, za które dziękuję bardzo, bardzo serdecznie. Jeśli uda mi się być w najbliższym czasie w Rzeszowie, to przyjadę do Was, żeby każdego ucałować. Będzie wtedy też okazja do rozmów. Przy okazji przesyłam zdjęcie ze swej młodości, kiedy byłem pilotem sportowym.

Ryszard Zagrodzki

• "Światowy Dzień Książki" w grupie V

• W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V obchodziły Światowy Dzień Książki. Miał on na celu rozpowszechnianie książek oraz popularyzowanie czytania wśród najmłodszych. Przez cały tydzień dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje książka, poznały zasady szanowania książek tworząc „Kodek czytelnika”, stworzyły własną bibliotekę z przyniesionych z domu ulubionych bajek oraz wykonały własne zakładki do książeczek.

Pamiętajmy,  że książka wprowadza czytelnika w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wielu wspaniałych przeżyć, dlatego czytajmy dzieciom jak najczęściej.

• DZIEŃ ZIEMI U LEŚNYCH LUDKÓW

• W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać ,aby chronić  środowisko naturalne. Uczyły się poprawnego segregowania śmieci oraz poznały trudne słowo recykling. Zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety Wykonały pracę plastyczną próbując ocenić co czuje  Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Wszystkie te działania miały  na celu podkreślenie jak ważne jest nasze  zaangażowanie  na rzecz ochrony naszej planety. Zwieńczeniem wszystkich działań było otrzymanie  Dyplomu  Przyjaciela Ziemi.