• MISIE OBCHODZĄ DZIEŃ ZIEMI

• 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety.  W czasie wspólnych zajęć dzieci dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci a także ich recykling. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie uroczystego „Przyrzeczenia”, gdzie dzieci deklarowały iż będą prawdziwymi strażnikami przyrody.

• Zajęcia biblioteczne starszaków

• Na zajęciach bibliotecznych w Centrum Młodzieży dzieci oglądały wybrane przez siebie książeczki, dowiedziały się jakie są rodzaje książek. Następnie pani Ania przeczytała dzieciom utwory z literatury dziecięcej: „Przygody Koziołka Matołka”- Kornela Makuszyńskiego, „Ptasie radio” - Juliana Tuwima oraz zapoznała przedszkolaków z książką podróżniczą z cyklu „Nela mała podróżniczka”.

• Wiosenne "Słoneczka"

• Wiosnę widać wszędzie. Na zewnątrz kwitnące drzewa i piękna pogoda zachęcają do zabawy i ruchu. W budynku przedszkola też jakby bardziej zielono - nie przez przypadek. To rodzice włączyli się w fetowanie nowej pory roku przez wystrojenie swoich pociech w wiosenne kolory.

• "Wiosna farbami malowana"

• Pola Puchała z grupy V zdobyła wyróżnienie za wykonaną pracę w konkursie plastycznym "Wiosna farbami malowana" organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 35 w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Grupa V na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Muzyczno- Ruchowym "Aerobik Przedszkolaka"

• We wtorek 09.04.2024r. grupa „Brykające tygryski” wzięła udział w Międzyprzedszkolnym przeglądzie muzyczno- ruchowym „Aerobik Przedszkolaka” pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dzieci zaprezentowały układ do utworu "Dance Monkey".  Roztańczone starszaki nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności zgromadzonej w Centrum Młodzieży oraz odebrały zasłużone upominki.

• Starszaki zakładają ZIELONY OGRÓDEK

• "Brykające tygryski" aby założyć w swojej sali "Zielony odródek" zgromadziły potrzebne doniczki, konewkę, ziemię, nasionka i cebulki. Przed przystąpieniem do pracy poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie siały rzeżuchę, pietruszkę, koper, owies oraz sadziły cebulkę na szczypiorek zasiały nasionka aksamitki.  Przedszkolaki założyły również hodowlę fasoli. Od dziś dzieci przychodząc do przedszkola będą obserwować wzrost roślin, a także uczyć się systematycznej pielęgnacji.